Back to Question Center
0

WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark nedir? Ve - Semalt Cevap Verir

1 answers:

Bir web sitesi geliştirmeyi düşünüyorsanız, inşa etmek için WordPress platformunu seçmelisiniz. Tahminlere göre, WordPress internetin yüzde otuzunu yönetiyor ve en ünlü platformlardan biridir. Çok çeşitli temalar, özellikler, seçenekler ve seçim yapabileceğiniz şeyler sunar. Ancak WordPress'i seçmeden önce, wordpress.com ve wordpress.org arasındaki farka aşina olmalısınız. Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Julia Vashneva, farkın önemsiz olmasına rağmen, ne seçeceğiniz ve daha iyi bir şekilde siteyi nasıl oluşturacağınız hakkında bir fikriniz olduğunu belirtti.

Kavramlar ve Hedefler

WordPress tanıtıma ihtiyacı olmayan bir isimdir. Bu araç parçası, internette birçok sunucudaki web sitelerinin çoğunu güçlendirir. Dosyaları web siteleri oluşturmak için sunuculara doğrudan yüklemek yerine, arka uç dosyaları oluşturmak ve bunları daha iyi bir şekilde yayınlamak için WordPress'i kullanabilirsiniz. Bunun için, tüm web sayfalarını yaratmanız, yönetmeniz ve düzenlemeniz, kaliteli içerik oluşturmanız, blog gönderileri oluşturmanız ve bol miktarda resim yüklemeniz gerekir. Wordpress, web geliştirme jargonlarının bir tür içerik yönetim sistemidir. Bu açık kaynaklı sistem, kullanıcılarına aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek ve özellik sağladı. WordPress.org olarak bilinen araç, yazılımın kopyalarını ve yapmış olduğunuz işi hızlıca alabileceğiniz yerdir. Kendi kendine barındırılan bir programdır ve yönlendirilmiş alan adı sağlanmamıştır. Bu platformda bir alan adı ve ayrı bir sunucu bulunmasına gerek olmadan mümkün olduğunca çok web sitesi oluşturabilirsiniz. Wordpress.com, diğer taraftan, Matt Mullenweg tarafından kurulmuştur ve Automattic'in malıdır. Burada ayrı bir alan adınız olabilir ve kendi web sitenizi daha iyi bir şekilde kurabilirsiniz. WordPress.com, pek çok özelliği destekleyen profesyonel bir hizmettir. Bir alanı ve web barındırma şirketinin ücretini ödediğinizde, içeriği yayınlayabilir ve sitenizi tanıtabilirsiniz.

Göster

Çeşitli insanlar WordPress'i araştırıyor ve ücretsiz web siteleri kurmanın yollarını arıyor ve bu yalnızca, wordpress.org'unuz olduğunda mümkün. Ancak wordpress.com kullanıyorsanız, alan adı ve barındırma için hem ücret ödeyeceksiniz. Ancak bazı şirketler, kullanıcılarına wordpress.com kullansalar dahi ücretsiz alt alanlar sağlıyorlar.

WordPress.com, ücretli bir sistem üzerinde çalışabilir ve birçok özelliği vardır. Profesyonel bir web sitesi oluşturmak için arıyorsanız, yıllık maliyet 19 ila 25 dolar arasındadır. Wordpress.org web sitenizi yükseltebilir ve özel tasarımlar alabilirsiniz. Çok sayıda paket mevcuttur ve fiyatlar bir hosting şirketinden diğerine değişir.

Tasarımlar ve temalar

Eğer wordpress.org'da ücretsiz bir web sitesi kullanıyorsanız, tasarımlara ve temalara sınırlı erişim şansınız vardır. Ancak, bir wordpress.com web sitesi kullanıyorsanız seçebileceğiniz birçok tasarım ve tema alabilirsiniz. Web siteniz wordpress.com ile daha profesyonel ve şaşırtıcı bir şekilde oluşturulabilir ve size web sitesi yazı tiplerinin yanı sıra tasarım özellikleri de sunulur.

Fonksiyonlar ve eklentiler

Wordpress.com çok daha fazla işlev sunarken tasarımlar ve temalar gibi wordpress.org'da pek çok işlev ve eklenti elde edebilirsiniz. Eklentiler beklentilerinizin ötesinde.

Bir web sitesi geliştirmeye karar verdikten sonra, son adımınız güvenilir bir hosting şirketi arayıp bir wordpress.com web sitesi için ödeme yapmaktır.

November 24, 2017
WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark nedir? Ve ndash; Semalt Cevap Verir
Reply