Back to Question Center
0

Webmaster Kabus Veya Botlar ve ndash Nasıl Gidilir; Semalt Uzmanı

1 answers:

Diğer güvenlik riskleri gibi, botlar da web yöneticileri için büyük bir sorun haline gelmiştir. Birçok kişi bu enfeksiyonlardan kurtulmak için anti-malware ve antivirüs programlarını kullanıyor. Bir yazılım güvenlik duvarı çalıştırmak ve hangi işlem türlerinin sizin için uygun olacağını bilmek, sistemlerinizi korumak için zorunludur. Ancak işler ciddi bir biçimde geliştiğinde, cihazınız için en uygun olanı düşünmek için farklı temel çizgilerini karşılaştırmalısınız. Yapmanız gereken ilk şey, botunuz olup olmadığını öğrenmek için sisteminizi iyice kontrol etmek ve değerlendirmektir. Botları büyük oranda nasıl bulabilir ve kaldırabilirsiniz.

Kötü niyetli program araçları çalıştırma

Anti-malware programları çalıştırırsanız harika olur. Bu tür programları internette bulmak kolaydır. En yeni sürümünü indirmeniz gerekir ve gitmek için en iyi program EyeBlink'tir. Bu yazılım küçük ölçekli işletmeler için idealdir. Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Julia Vashneva, bu programın bilgisayar sisteminizden kötü amaçlı yazılımları ve botları kolayca bulabileceği ve kaldırabileceği kişisel bir deneyime sahiptir. İnternette birçok ücretsiz program ve yazılım mevcuttur, ancak bu program ücretsiz değildir ve tüm özelliklerine erişmek için bir ücret ödemeniz gerekir.

Hijack'i İndir

Yukarıdaki programı kullanmak istemiyorsanız, kaçırma işlemini trendsecure'den indirebilirsiniz. com veya başka bir benzer web sitesi. Bu aleti indirip yüklemek yeterli zaman almaz. Sadece kayıt olmalı ve sitede bir hesap oluşturmalısınız. Hesap hazır olduktan sonra indirebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

Yazılım Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin

Uygulamanın düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için yazılım güvenlik duvarının ayarlarını sık sık kontrol etmeniz gerekir. Ayarlarını düzenli olarak izlemeniz ve ayarlamanız önemlidir. Güvenlik duvarı kurallarını kaldırın ve pencereyi kapatmadan önce ayarları kaydetmeyi unutmayın.

Ana Dosyaları Kontrol Edin

Bilgisayarınızın C sürücüsüne gidin ve Ana Bilgisayar dosyalarını test edin. Çeşitli botlar, kişisel bilgisayarınızı bir sunucudaki yetkisiz IP adreslerine bağlanmak için kandırmak için bu ana makine dosyalarını yeniden yazarlar. İnternet'e bağlanırken dikkatli olmalısınız ve yalnızca yetkili ve onaylanmış bir IP adresi üzerinden bağlandığınızdan emin olun. Bu, bilgisayarınızın kötü amaçlı yazılımlar ve botlar ile hasar görmesini engelleyecektir. Şüpheli bir şey bulursanız, Ana Bilgisayar dosyalarının yedek kopyalarını oluşturmanız ve şüpheli şeyleri silmeniz ve ayarlarınızı en kısa sürede kaydetmeniz gerekir.

Windows Görev Yöneticisi'ni kullanın

Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve botlardan kurtarmak için Windows Görev Yöneticisi'ni veya SysInternal'ın İşlem Gezgini'ni kullanmalısınız. Bunun için öncelikle dosyaları kaynaklarınıza göre sıralamanız ve botları kaldırmanız gerekir. Artı, yeni ve meşru görünmeyen IP adreslerini engellemelisiniz. Şüpheli şeyler gelmeye devam ederse, listelerini hazırlayın ve en kısa sürede cihazınızdan kaldırın.

Web'de ara

Son olarak, botu nasıl kaldıracak uygun işlemi web'de arayabilirsiniz. Bunları kaldırmak, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan haberdar olmayan kişiler için karmaşıktır.

November 24, 2017
Webmaster Kabus Veya Botlar ve ndash Nasıl Gidilir; Semalt Uzmanı
Reply