Back to Question Center
0

Semalt Uzmanla İstişarede Bulunma Spaminden Kurtulmak

1 answers:

Her tür yönlendirme spam, bot ve örümcekler, kişisel nedenlerle sunucu alanınızı ve WordPress web sitelerini kullanmakla ilgilenmektedir. Bilgisayar korsanlarının web yöneticilerini ve arama motorunu kandırmakla her zaman meşgul oldukları görülüyor. Spam çok sayıda web sitesine ihtiyaç duyar, ancak işinizi mahvetmesine izin vermekle ilgilenmeyebilirsiniz. Bir WordPress web siteniz varsa, en kısa sürede tavsiye spam, örümcek ve botlardan kurtulmanız gerekir.

Andalus Dyhan, Semalt uzmanı, yönlendirme spaminin, blog yazarlarını ve WordPress web sitelerini çok sayıda etkileyen bir spam türü olduğunu belirtir. Ayrıca, Google Analytics hesabınıza girer ve arama motorunuzun sıralamasında avlanır. Böylece, internet üzerinden işinizi büyütmek isterseniz yönlendirme spamini engellemek zorunludur.

Referrer Spam'e Giriş

Tavsiye spam'i hem web sitelerinizi hem de Google Analytics hesaplarını hedeflemektedir. Birkaç ay boyunca, webmasterlar için büyük bir sorun haline geldi. Sahte URL'ler sayesinde, bilgisayar korsanları sitenize düşük kaliteli trafik gönderir ve arama motorları tarafından yasaklanma şansınız yüksektir.

WordPress Web sitelerinde Blok Tavsiye Spam

Tavsiye spam'ı yalnızca Google Analytics hesabınızda değil, aynı zamanda WordPress web sitelerinizde de engellemelisiniz. Bu bağlamda aşağıdaki adımlar önemlidir:

Tavsiye edilen Spam Eklentileri

WordPress web sitelerinize birkaç yönlendirme spam eklentisi yükleyerek işlemi başlatabilirsiniz. İnternette pek çok eklenti bulunmaktadır. Durumda, WordPress'in kendisinde böyle bir eklenti bulamadıysanız; güvenilir bir kaynaktan indirebilir ve sitenize yükleyebilirsiniz. Bu konuda Sucuri, Spamreferralblock, WP block referral spam ve diğer eklentiler denenebilir. Hepsi, gönderilen istenmeyen postaları izler ve birkaç saniye içinde sitelerinizden kaldırır.

Ayarları Yapılandırma

Bir eklenti kurduktan sonra, bir sonraki adım WordPress sitenizin ayarlarını yapılandırmaktır. Pencereyi kapatmadan önce eklentiyi etkinleştirmeyi unutmayınız. Amaç, tüm yönlendirme spam ve botlarının kaldırılmasını ve engellenmesini sağlamaktır, bu nedenle ayarlara göz kulak olmalısınız ve gerektiğinde yapılandırmalısınız.

Son Güncellemelerinizi Kontrol Edin ve Özel Blok Oluşturun

Üçüncü ve en güçlü taktiklerden biri, WordPress sitenizdeki en son güncellemeleri kontrol etmek ve gerekirse özel bloklar oluşturmaktır. Bu, tavsiye spam, örümcek ve botların gelmesini önler ve sitenizin güvenliğini büyük ölçüde sağlar. WordPress tarafından sağlanan güncel ipuçlarını ve püf noktalarını gözlemlemelisiniz. Son birkaç gün içinde bazı yeni eklentilerin tanıtıp gönderilmediğini kontrol edin. Bu eklentileri yalnızca bir çok insanın bunları denediğinden emin olduğunuz zaman denemelisiniz.

Engellemiş Web Sitelerinin Listesine Bakın

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra, son adım, hangi sitelerin sahte görüntüler aldığını düşünmesi için engellenen alan adlarının ve alt alanların listesini görmektir. Listenin tamamını görmek için Google Analytics hesabınıza gidip ayrıntıları kontrol etmeniz gerekir.

November 24, 2017
Semalt Uzmanla İstişarede Bulunma Spaminden Kurtulmak
Reply