Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Neden Black Hat SEO'dan Uzak durun?

1 answers:

Bir web sitesine sahip olan veya kuran herkesin bir amaca hizmet etmesi amaçlanmaktadır. Bilinen arama motoru tarafından cezalandırılmak onlardan biri değildir. SEO'nun hem iyi hem de karanlık bir yanı vardır. Kurallara uyan iyi SEO uygulamaları arasında, hedef kitlenin gereksinimlerini karşılayan uygun ve kolay bulunabilir içerik oluşturulması yer alır.

SEO karanlık tarafı daha iyi "siyah şapka" olarak bilinen yöntemleri içerir. Bunlar, bir web sitesinin SERP'ye oranının yüksek olmasına yardımcı olan etik olmayan faaliyetleri içerir. Siyah şapka teknikleri ile uğraşan insanlar genellikle işe koymadan önemli trafik kazanmak için köşeleri kesmeye çalışırlar.

Semalt Dijital Hizmetler'den en iyi uzmanlardan biri olan Igor Gamanenko, onları aşağıdaki şekilde karakterize ediyor:

  • Arama motorunun kural ve yönetmeliklerine uymuyorlar
  • Zayıf kullanıcı deneyimi
  • Görsel ve görsel olmayan yollarla etik olmayan içerik sunumu

Başlangıçta, şu anda siyah şapka olarak kabul edilenlerin çoğunun, trafik almanın ve SERP'lerde yüksek sıralamanın meşru yolları olduğu düşünülüyordu. SEO topluluğu, devam eden kullanımlarının web sitelerini ve markaları riske attıklarını keşfedene kadar öyleydi. Sitenin genel kalitesini ve arama sonuçları sayfasındaki alaka düzeyini zayıflattı. Siyah şapka tekniklerini kullanmanın faydaları kısa ömürlüdür ve sıralamada sınırlı kazançlar sağlar. Ayrıca, sitenin sahibi bu tür teknikleri kullandığı tespit edilirse, arama motorları siteyi cezalandırmaya veya arama motoru sonuçlarında görünmesini yasaklamaya eğilimlidir (nadir). Cezalar, arama trafiğinde olduğu kadar sıralamalarda da olumsuz etkilere neden olur. Siyah şapka stratejileri, şu anda karşılaştıkları tüm meselelerde, müşterilere sürekli olarak geleceğe uygunluk sağlamak için kısa görüşlü bir çözüm öneriyor.

SEO uzmanları, siteye trafik kazandırmak için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanmamaya ilişkin tavsiyede bulunur:

Anahtar kelime doldurma

Birkaç sorgu için görünürlüğü ve arama sonuçlarında görünme şansını artırmak için web sitelerinin içeriğine üst düzey anahtar kelimelerin çoğunu dahil etmeyi içerir. Bunu yaparken içeriği doğal olmayan hale getirir ve arama motorları bunu bulduğunda, siteyi cezalandırırlar çünkü arama motorlarının kullanıcı deneyimi hedefini baltalamaktadır.

Görünmez Metin

Teknik, beyaz arka plan üzerine bir dizi anahtar kelime yerleştirmeyi ve ziyaretçilere görünmez olmasını gerektirir. Bununla birlikte, siyah şapka, siteyi tarayan örümceklerin onları bulup indeksleyeceğini bilir; dolayısıyla alanın arama sonuçları sayfasında görünmesini sağlar. Kullanıcılar, yalnızca alakasız içeriği bulmak için sayfaya yönlendirilir ve bu nedenle kötü bir deneyimdir.

Kapı Sayfaları.

Bunlar, tarama örümceklerini ve kullanıcıları tamamen farklı içeriğe ve URL'lere sahip sahte açılış sayfasıdır . Siteyi daha üst sıraya koymak için arama motorunu manipüle etme girişimindeler.

Siyah şapka stratejileri, ancak etik olmayan, çok cazip ve kısa vadeli sonuçlar var çünkü çok anlaşılabilir. Ancak, eğer web sitesi bulunursa, sıralamasında daha fazla veya daha kötüsü SERP'lerden men ediliyor.

November 24, 2017
Semalt Uzmanı: Neden Black Hat SEO'dan Uzak durun?
Reply