Back to Question Center
0

Semalt uzmanı Ivan Konovalov tarafından Bağlantı Bina ve Bağlantı Kalitesi

1 answers:
Editör notları: Ivan Konovalov, Semalt'teki müşteri başarı müdürüdür. Şirket, 10 000'den fazla başarılı müşteriye sahiptir ve her zaman en iyi seo teknolojileri ile ilerlemektedir.
Arama motorları, bir ziyaretçinin arama sorgusuna daha yüksek değere sahip web sitelerini daha yüksek sıralamaya göre iyi bir iş çıkarır.

Arama motorları, sitenize ücretsiz trafiğin yüzde 10'unu yüzde 60 oranında sitenize gönderebildiğinden, sitenize bağlantılar kurmamak ve bu büyük parçanın keyfini çıkarmamak için hiçbir neden yoktur trafik.

Bağlantı kurma konusu kendi içinde büyüktür ve bunu zamanla ve deneye devam ederken öğreneceksiniz.

Bununla birlikte, başlamanız ve daha yaygın tuzaklardan kaçınmayı öğrenmeniz için gerekli olan bazı bilgiler bulunmaktadır.

Bağlantı Bina Neden Önemlidir

Buzdolabı gibi bir şey almak istediysen, böyle bir senaryoda ne yapardın?

Çevrimdışı veya çevrimiçi tüccarlar aracılığıyla olsanız, ürünü satın alabileceğiniz bir mağaza bulursunuz.

Bir dükkana gidip, önerisini kimseye sormadan bir buzdolabı satın almanın tek olası yolu bilinçli bir karar nasıl bulacağınızı bildiğiniz zaman.

Deneyiminize, tercihlerinize veya bir arkadaşınızın veya bir aile üyesinin tavsiyesiyle bir seçeneği seçeceksiniz. Bununla birlikte, hayatınızda ilk kez bir buzdolabı alıyor ve bilinçli bir karar vermek istiyorsanız, ne yapardınız? Muhtemelen, bir buzdolabı satın almak konusunda bilgili birinden bazı öneriler bekliyor olacaksınız. O kişinin kararına güveneceksiniz ve satın alımınızla devam edeceksiniz, değil mi?
World Wide Web büyük bir yer. Arama motorları bir ziyaretçinin sorgusuna cevap vermek zorunda olduklarında, sonuçların eşleştirilmesi için web'de görünürler. Aynı bilgiyi sunabilen birçok web sitesi olduğundan, arama motorlarının arama sonuçlarında en iyi siteleri en yüksek sıralamaları zorlaşmaktadır. Böyle bir senaryoda, bağlantılar bağlantıya yardımcı olur.
Diyelim ki ülkenizdeki çeşitli otellerdeki rezervasyon biletleri ve konaklama hizmetleri veren bir seyahat web siteniz var. Şimdi, önde gelen havayollarının veya otellerin bazılarından sitenize gelen bağlantılar varsa, web sitenize büyük yarar sağlayacak ve SERP'lerde (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) daha yüksek sıralamaya sahip olduğunuz diğer sitelerle karşılaştırıldığında size yardımcı olacaktır. senin. Bağlantılar, güven demektir..
İki site içerik açısından benzer olduğunda, daha üst sıraya giren , arama motorlarıyla en çok güvenir olan site olur.

diğer web sitelerine bağlantılar oluşturduğunuzda, tecrübenizi paylaşıyorsunuz ve konuyla ilgili olarak birbirinize güveniyorsunuz. Arama motorları bağlantıyı sever.

Gelen ve Giden Bağlantılar

Gelen bağlantılar diğer web sitelerinden gelen bağlantılar, giden bağlantılar ise bir ziyaretçiyi web sitenizden başka bir internet sitesine gönderenlerdir.
Gelen bağlantılar, diğer web sitesinin size ne kadar güvendiği ve giden bağlantıları, diğer siteye ne kadar güven verdiğinizi gösterir .

Bağlantı Kalitesi

Kalite insanlar için her zaman önemlidir ve arama motorlarının değer verdiği bir şeydir.

Amaç, demetin yabani otlarını veya arabulucularını keserken kullanıcı sorgusuna en alakalı ve önemli sonuçları sunmaktır.

Bu, her zaman doğru yerden doğru sonuçları almanızdan emin oldukları anlamına gelir.

Bağlantı kalitesi nedir?

Bu, arama motorlarının bir web sitesinin kalitesini ve güvenilirliğini belirlemesine yardımcı olan önemli bir faktördür .

Sitenize bağlantılar kurduğunuzda, güvenilir ve yüksek kaliteli sitelerden gelmeleri önemlidir.

Belirli bir konuda web sitenizin bağlantı kurması ve bunun karşılığında bağlantılar elde etmesi için sonsuz web siteleri olduğundan ve sonuç olarak arama sonuçları sayfalarında yüksek sıralamaya sahip olursanız, söz konusu bağlantıların belirli bir üst çentikli sitelerden olması hayati önem taşımaktadır kategori.

Yüksek kaliteli sitelerden alınan semalt linkler , bu web sitelerinin size güvenebileceğinin bir işaretidir ve bu gelen bağlantılar, arama motorlarına web sitenizin bir tüketici için bakmak için faydalı bir şeyler olabileceğini söyler.

Yukarıda tartıştığınız gibi, bir buzdolabı alırken aramak istediğiniz türden bir öneridir.

Tek bir konuda, o konuyla ilgili bir otoriteye sahip bir kişi tarafından yapılan önerilere değer veriyorsunuz.

Sitenize ulaşmak için yönetebileceğiniz daha yüksek kaliteli gelen bağlantılar, sıralamalarınız o kadar iyi olur!

November 30, 2017
Semalt uzmanı Ivan Konovalov tarafından Bağlantı Bina ve Bağlantı Kalitesi
Reply