Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Gizleme, Anahtar Kelime Dolması, Bağlantı Değişimi Ve Diğer Siyah Şapka SEO Teknikleri

1 answers:

Dünya değiştikçe, insanlar giderek sorunlarına çevrimiçi çözüm aramaktadır. Google her gün algoritmasını geliştiriyor. Birçok pazarlamacılar şu anda SEO'yu sıralamalarını iyileştirmek için kullanmaktadırlar. SEO uzmanları tarafından yasadışı, etik olmayan teknikler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bunları kullanarak etki alanınızı Google'ın kara listesinde bulma riski taşırsınız.

Temel SEO uygulamaları, içeriğinizi tararken ALT etiketleri, başlık etiketleri meta açıklama etiketleri ve yönlendirici arama motoru botlara yönelik bir XML site haritası içerir. Ayrıca, her sayfa için benzersiz başlık etiketlerini kullanmanız önerilir. SEO tavşan deliğinin derinliklerine gittiğinizde, mutlaka düşündüğünüz trafiği getirmeksizin SEO sıralamanıza zarar verebilecek uygulamalar ortaya çıkacaktır. Bu uygulamalar "Blackhat teknikleri" olarak bilinir. Google, onları koklayabilen gelişmiş Panda ve Penguin algoritmalarına sahiptir. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Igor Gamanenko, bunları aşağıda özetledi.

Gizleme

Gizleme, farklı içeriği göstererek ve kullanıcıları ziyaret ettikleri yerine başka bir web sayfasına götürerek Google'ı kandırmaya dayanan SEO şapkasında kullanılan bir tekniktir. Ve bu bugüne kadarki en kötüye SEO tekniğidir. Örneğin, Google'ı, bir e-ticaret mağazasına götürürken trafiği bir web sayfasına canlı yönlendirmeli güncellemeler içeren yönlendirmelerde bulunduğunuzu düşündüren bir kod oluşturuyorsunuz. Google, bu hataları tespit etmek için algoritmasını kullanmaktadır. Yakalanırsanız, Google'dan yasaklanabilir veya son sayfaya kaydolabilirsiniz

Bağlantı değiş tokuş cihazları

Link değişimi, webmasterlar kendi aralarında bağlantı değiş tokuşunda başka bir siyah şapka SEO uygulamasıdır. Çoğu durumda, bunlar düşük kaliteli ve içerik bağlantılarıyla ilgisizdir. Eskiden eskiden işe yarasa da, artık etkili değil. Kısa sürede bağlantı kurmanın hızlı bir yoludur, ancak sıralamanızı iyileştirmez.

Kopyalama içeriği

Diğer sitelerden içerik kopyalamak artık çalışmıyor. Google yalnızca benzersiz ve yeni içeriği dizine ekler. Kopyaladığınız tüm içerikler boşa gider. Bu nedenle, zaman kazanarak yeni benzersiz içerik oluşturmanın daha iyi. WordPress blogunuzda çoğaltılan içerik olup olmadığını öğrenmek isterseniz www.shoutmeloud.com adresine gidin.

Alış bağlantıları

Bir süre sonra, web siteleri birkaç dolara binlerce tıklama önermişti. Bu, rütbenizin% 80'ini belirlediği söylenerek iyi çalıştı. Google, algoritmasını güncellediğinde, bu spam sitelerin bağlantılarını satan tüm siteleri buldu ve cezalandırdı. Bu bağlantıları satın alanları cezalandırıyor bile.

Anahtar sözcük sıkıştırma

Anahtar kelime doldurma, her cümleden sonra anahtar kelimenizi kötüye kullandığınızda oluşur. Bir şeylerde otoriteye sahip olmak kötü değil, ama anahtar kelimeyi her defasında tekrarlamak okuyucularınıza göz kamaştırıyor ve SEO çabalarınızdan dolayı acıyor.

Gizli metin

Metninizin alt kısmına arka planınıza benzer bir renkte anahtar kelimeler eklemeniz anlamına gelir. Beyaz bir sayfada beyaz metin gibi. İnsanları kandırdın, ancak Google'ın botlarını kandıramazsın. Gizli metinleri kontrol etmek için kaynak kodunuzu inceliyorlar. Onlara yalan söylemeye çalıştığınız için sizi cezalandırabilirler.

Bağlantı çiftlikleri

Hiç yalnızca bir dolu web sayfasını ziyaret ettiniz mi? Bağlantı çiftlikleri, bağlantı alışverişinde bulunmak amacıyla barındırılan web siteleridır. Google bu fikre karşıdır. Onlardan uzak durmanın cezalandırılmaktan daha güvenli olduğunu kabul ediyorsunuz. Öyle değil mi

Makale eğirme

Bu, başka bir web sitesindeki içeriğin kopyalanması ve makalenin çoğaltılması için yazılımın kullanılması. Otomatik içerik oluşturma yazılımını kullanmak da bu kategoriye girmektedir. Arama motorlarını kandırmakla birlikte, kitleniz spam içeriğinden zevk almaz.

Aşırı optimizasyon

Zehirli bir şeylerin çoğunun olduğunu söylüyorlar. SEO'nuz için içeriğinizin optimize edilmesinin size karşı işlediğini biliyor muydunuz?

Düşük kaliteli ve alakalı içerik

Sıralanmış ve düşük kaliteli içerikten sıralamayı kaybetmemeniz bile, ziyaretçilerinizi kaybedeceksiniz. Bu tür içerik onları gönderecek ve Google bunu görecektir.

İnternet üzerinde çeşitli SEO teknikleriyle ilgili danışmanlık yapan birçok "uzman" var. Hangi teknikleri kullandığınız konusunda dikkatli olun. Kural olarak, Google'ın web yöneticisi araçlarıyla asla yanlış gitmeyin.

November 24, 2017
Semalt Uzmanı: Gizleme, Anahtar Kelime Dolması, Bağlantı Değişimi Ve Diğer Siyah Şapka SEO Teknikleri
Reply