Back to Question Center
0

Semalt, SEO Kampanyanızı Düşüren Black Hat Teknolojilerini Tanımlıyor

1 answers:

Web sitesi sahiplerinin ve pazarlama danışmanlarının bazıları, siyah şapka SEO'sını geçmişte kaldığı bir şey olarak görüyor; Gerçek trafiği kazanmak ve Google Algoritmaları'nda yüksek sıralarda yer almak, her çevrimiçi pazarlamacının kazanmak istediği bir başarıdır. Bununla birlikte, bazı web sitesi sahipleri işletmelerinin görünürlüğünü artırmak ve yüksek rütbeli olmak için gölgeli teknikler kullanma eğilimindedir.

Google'ın cezalandırılmasına gelince, cehalet kabul edilmez. Dönüştürülmüş anahtar kelimenizi, algoritmalarda yer alan teknikleri kullanarak sıralamaya koymak Google ile ciddi şekilde başa çıkabilir.

Semalt'ın en iyi profesyonellerinden olan Ivan Konovalov, web sitesi sahipleri ve pazarlamacılar tarafından işlerinin görünürlüğünü artırmak ve gerçek trafik kazanmak için kullandığı bazı siyah şapka tekniklerinin ve araçlarının uyarıldı.

Satın alma bağlantıları

Pagerank'tan geçen bağlantıların satılması ve satın alınmasının blackhat SEO yürüttüğünü biliyor muydunuz? Bir yayıncıya bir bağlantı sattıktan sonra, yöneticiye kendi web sitelerindeki bağlantıları dahil etmenin en büyük önemini verin. Bunu yapmakta başarısızlık, Google ile olan ilişkinizi tehlikeye atabilir ve uzun vadede önlenebilir cehaletten dolayı cezalandırılabilir.

Anahtar sözcük grupları ve anahtar sözcük sıkıştırma

Alt imaj metninizde anahtar kelimelerinizi overstuffing, pazarlamacılar tarafından yaygın olarak kullanılan şapka tekniklerinden biridir. Anahtar sözünü metninize koymanız cezanıza neden olmayabilir, ancak ziyaretçilerle olan etkileşiminizi olumsuz olarak etkileyecektir.

Belirli anahtar kelimeleri hedefleyen içerik oluşturma

Geçmişte, anahtar kelime zengin içeriği yaratmak sizi algoritmalarında oldukça rütbe yapabilir. Günümüzde olduğu gibi günümüzde de görünüm değişti, bir tema veya konuyu çok iyi açıklayan içeriğin yaratılması, iyi bir anahtar kelime yoğunluğuna sahip içeriğe göre daha üst sıraya yerleşebilir.

Düşük kaliteli sitelerle bağlantıya geçmesi

Konuk bloglama, bir markanın görünürlüğünü artırmak açısından önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, bağlantı elde etmek amacıyla düşük kaliteli web sitelerinde blog yazmayı yanlış yapmak ve sıralamalarınızı tehlikeye atabilir.

Reklam bağlantılar dağıtım hizmetleri

Bağlantı şeması, bir yayıncının metin bağlantısının satılmasını içeren siyah şapka tekniğidir. İçerik pazarlamacıları bunu reklamcılık olarak adlandırıyorlar, ancak Google bunu siyah şapka tekniği olarak yorumluyor. Basit bir deyişle, bağlantı şeması reklam alanını satın almayı ve daha sonra oluşturulan bir içeriğe bir bağlantı eklemeyi içerir.

Serbest ürünler değişimi ile bağlantıları kabul etme

Web sitesi sahipleri, bir ürün inceleme bağlantısı karşılığında müşterilere ücretsiz ürünler gönderiyor. Bu senaryo, Google tarafından siyah şapka tekniği olarak kabul edilmektedir. Bu siyah şapka tekniğini uygulamaktan kaçınmak ve Google tarafından cezalandırılmak için, ürün inceleme bağlantısına 'rel = "takip etmeyin" betiğini eklemeyi düşünün.

Aşırı ayarlanmış iç bağlantıların ve gelenlerin kullanımı

Dahili bağlantıları aşırı derecede optimize etmek sizi zora sokar. İç bağlantılar, bağlantınızı web sitenize yaymak demektir. Kitlenizin dikkatini çekip onları sitenize tıkmak için, dönüştürme anahtar kelimenizi aşırı optimize etmeye odaklanmak yerine doğal ve etkileşimli bir dil kullanın.

Algoritma değerlerini yükseltmek için alakasız anahtar sözcük gruplarını kullanma

içerik pazarlaması söz konusu olduğunda, orijinal ve taze içeriğin yaratılması son derece önemlidir. Yeni oluşturulan içeriğe alakasız anahtar kelimeler eklerseniz sizi ciddi bir sıkıntıya sokabilirsiniz. Google, Latent Semantic Indexing aracını kullanarak içeriğin kesin konusunu tanımlamanın bir yoludur.

Makale eğirme

Mevcut makaleleri döndürmek için elle veya otomatik teknikler kullanmak, siyah şapka SEO olarak düşünülür. Bükülmüş makalelerle yakalanırsanız, içeriği çoğaltmak için bir ceza ödemeyi bırakırsınız. Orijinal ve taze içeriği ödeyerek bu siyah şapka tekniğinden kaçının.

Yem sayfaları kullanımı ve düşük rütbeli sayfalara geçiş

Web sitesi sahipleri, algoritmalar tarafından yüksek sıralanan bir sayfaya ulaşma ve ardından düşük kaliteli sayfaları içeren sayfayı açma yöntemine sahiptir. Sonunda yüksek sıralamaya sahip olabilirsiniz ancak Google uzun vadede tekniğinizi çözecektir. Sayfanıza anlayışlı ve etkileşimli içerik yayınlayarak gerçek trafik kazanın.

Siyah şapka teknikleri, web sitesi sahipleri ve pazarlamacılar tarafından, işletmelerin görünürlüğünü ücretli olmayan sonuçları kullanarak artırmak için sıklıkla kullanılır. Siyah şapka tekniklerinin kullanılması, arama motorunuzu optimizasyonunu sürdürülemez hale getirebilir. Bağlantı santralleri ve meta açıklamaları doldurma gibi siyah şapka tekniklerini kullanarak yüksek sıralamaya başlamadan önce, müşterilerinize ilgi duyarak ve güvenini kazanarak beyaz şapka SEO'yu uygulamayı düşünün.

November 24, 2017
Semalt, SEO Kampanyanızı Düşüren Black Hat Teknolojilerini Tanımlıyor
Reply