Back to Question Center
0

Semalt: Kaçak IoT Aygıtlarından Bir Botnet En Büyük DDoS Saldırı Sunuyor

1 answers:

Her web saldırısı, yeterli güvenlik önlemlerine bağlıdır. Web sitenizi bu yaygın DDoS saldırılarından güvenli hale getirmelisiniz. Bu vakaların her birinde botnet'ler bir sunucu getirir, böylece bir site birincil görevini yerine getirmez. Bir botnet ağı, büyük bir DDoS saldırısı yapabilir ve birçok şirketin sunucu yanıtlarında başarısız olmasına neden olabilir. Büyük botnet saldırısı, birden fazla görevi yerine getirmek için ortak bir kontrol merkezine sahip çok sayıda cihazı vurdu. Çoğu durumda, insanlar çoğu web sitesinin tehlikeye düştüğü durum nedeniyle İnternet dolandırıcılığı gibi suçlarla karşı karşıya. Örneğin, Akamai saldırısı, ortak bir alan adı hedefleyen bir botnet hizmeti olduğunda olur.

IoT DDoS saldırısı, Ellis'ten daha büyük bir tahmini etkiye sahiptir. Tıpkı 2010'da olduğu gibi, çoğu DDoS saldırısı Joomla gibi web sitelerinde gerçekleşti ve bu şirketin tüm şirket işlemlerinin felce uğradı. Bu saldırıdan insanlar değerli dersler aldı ve neden sunucularını korumamız gerektiğini buldu. Nik Chaykovskiy Semalt uzmanı, bu süreçlerin başarılmasını sağlayacak başka yöntemlerin de bulunduğunu belirtiyor. Birçok e-ticaret uygulamasında, bir web sitesinin güvenliği, spam göndericilerin elinde tutmak için koydukları önlemlerin bazılarına bağlıdır. Bazı durumlarda, bilgisayar korsanları basit Hizmet Reddi saldırıları kullanarak bu tedbirleri alabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Botları

SEO ana botları kullanmayı gerektirir. Birçok web sitesi, web sitesi deneyimini geliştirmek için ticaret botlarına bağımlıdır. Bununla birlikte, kullanıcılar kötü niyetli kötü niyetli botlar çalıştırabilir. Büyük DDoS saldırılarının çoğu bu botlardan bazılarını kullanıyor. Web siteniz bu saldırıları ayırt edebilmelidir. Özellikle site güvenli olduğunda, SERP'lerde istikrarlı bir yer tutabilirsiniz. Güvensiz web siteleri veya iyi bir SEO planı olmayanlar sıralamayla ilgili sorunlardan muzdarip. Ayrıca, az sayıda veya hiç anti-spam saldırı önlemi olduğunda, bir web sitesi SEO bölümünde başarısız olabilir.

İnternet pazarlamacılığı yaparken, pazarlama kampanyalarınızın ilerlemesini analiz etmek için bir ihtiyaç vardır. Web yöneticileri, Google Analytics gibi bazı spam'ı engelleyebilecek taktikler kullanır. Google Analytics'te Botnet trafiğini ve diğer kötü amaçlı spam saldırılarını engelleyebilirsiniz. Bir web sitesini iç trafik engelleyebilecek önlemlerin kullanılması da mümkündür. Web sitenizin hizmet sunumunu yeterli hale getirmek için Google Analytics'i kullanabilirsiniz. Aynı önlemde, bilgisayar korsanlarının botnet'leri dağıtmak için kullanabilecekleri başka yöntemler var.

Sonuç

Çoğu işletme, günlük faaliyetlerini yerine getirmek için başarılı bir web sitesi gerektirir. Çoğu durumda, web siteleri, etkinliklerini başarılı kılmak için botronların yanı sıra sunucu yanıtı gibi hizmetleri kullanır. İnternet dolandırıcılığı durumunda, bir kullanıcı bir web sitesine botnet saldırısı başlatabilir. Bu durumda, tüm site çökebilir ve düşebilir ve web sitesinin çalışma biçiminde bir kazaya neden olabilir. Yakın geçmişte, Akamai gibi botnet saldırısı, web sitenizin performansıyla ilgili olumsuz etkilere neden olabilir. Sitenizi bu saldırılara karşı başka birçok saldırıdan kurtarabilirsiniz. Sitenizdeki web pazarlama kampanyalarınızda da ayarlamalar yapabilirsiniz.

November 24, 2017
Semalt: Kaçak IoT Aygıtlarından Bir Botnet En Büyük DDoS Saldırı Sunuyor
Reply