Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'ten Hayalet Tavsiye Spamı Hariç

1 answers:

Google Analytics, web sitesi sahiplerinin trafik verilerini almak ve onlardan çok verimlilikle raporlar çıkarmak için kullanabilecekleri ücretsiz ve güvenilir bir araçtır. Google, Urchin'i satın aldığı 2005 yılından bu yana, güçlü bir web analitiği aracı haline geldi . Web yöneticileri, çevrimiçi kampanyalarını izlemek ve dönüşüm oranlarını belirlemek, web sitesi optimizasyon önlemini uygulamak ve e-ticaret faaliyetlerinin bir iz raporunu almak için kullanıyor. Yine de, yönlendirme spaminin varlığı, bu toplu verilerin doğruluğunu hızlı bir şekilde zayıflatabilir.

Semalt 'un Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Artem Abgarian, burada Google Analytics'ten gelen tavsiye spam'ı kaldırmanın bazı yollarını ve yöntemlerini tanımlıyor.

Bu Aranan Köşkler Değildir

Tavsiye spam'ı, sitelerine ücretsiz geri almak isteyen insanlar tarafından kullanılan bir tekniktir. Ziyaretlerin arkasında gerçek bir insan olmadığından, bu kaynaklardan gelen trafik "Hayalet tavsiyeleri" olarak da bilinir. Yönlendirme spami, mevcut organik trafik istatistiklerini şişirme eğilimi gösterir ve bu durum, sitenin dönüşüm ve katılım oranları için olumsuz etkilere sahiptir.

Hayalet yönlendirme alanlarının Google Analytics trafik raporunda görünmesi, ancak kimse siteyi ziyaret etmemiştir. Spam botları, izleme kodunun Google Analytics'i kazımasının ardında. Ardından, analiz için doğrudan araca trafik göndermek için kullanıyorlar. Kısacası hayalet tavsiyeleri bypass yapar. Yönlendiren spam alanlarını aşırı ve doğal olmayan trafik ve ziyaret oturumlarına sahip oldukları için tespit etmeleri ve kaldırmaları kolaydır.

İsteğe bağlı spam'in, yalnızca spam yapan kişiye fayda sağlayan bir amacı vardır. Fikir, site sahibinin, trafiğin nereden geldiğini meraklarının kendi URL'sini tıklamalarına neden olacağını umarak kandırmaktır. GA raporunda sağlanan URL'yi tıkladığında, sitelerine yönlendirilir ve yan taraflarından organik trafik kaydı yapar.

Halen, Google'ın tavsiye spam'ı ile uğraşmak için kalıcı bir çözüm üzerinde çalıştığı iddiaları var. Bu arada, Google Analytics'te GA raporlarıyla ilgili yaygınlıklarını en aza indirgemek için önlemler alınmalıdır. Her seferinde en kullanışlı olan, Google Analytics'in içinde bulunduğu dahili filtrelerdir. Yönlendirme spamlerini mutlaka kaldırmazlar, ancak kullanıcıya, sitelerinin performansıyla ilgili daha doğru bir görüntü elde etme şansı verirler. Bunlar yalnızca görüntüleme düzeyi filtreleridir. GA'daki Yönetici bölümünden Filtreler'i ve "Yeni bir filtre oluştur" seçeneğini seçin. Burada bir kez, iki eylem seçenekleri planlarından birini seçin:

# 1 15 sembolden fazla bir şey yok

15 karakter veya daha fazla alan içeren alanları reddetmek için düzenli bir ifade kullanır. Yönlendiren spam'ı tamamen ortadan kaldırabilir, ancak başlamak için iyi bir yer işlevi görür. Yeni filtreye "hayalet avcısı" gibi bir ad verin ve önceden tanımlanmış bir filtre türü yapın. Filtre deseninde hariç tutmayı ve ". {15,} | \ s [^ \ s] * \ s | \. |, | \! | \" Eklemeyi seçin. Filtreyi kaydedin.

# 2 Belirli alan adlarını kaldırın

Bazıları çok sıkıcı olabilecek belirli bağlantılardan kurtulmak için özel filtreler oluşturmayı içerir. Bununla birlikte, sonunda, buna değer olacaktır. Tek dezavantajı, spam alanlarını tanımlamaktır. Filtreye hayalet avcısı gibi yeni bir ad verin (kampanya kaynağı). Önceden tanımlanmış bir türdür ve ardından "Hariç Tut" u seçer. Şüpheli alan adlarını, "\" ile ayrılmış filtre alanına girin ve kaydedin.

November 24, 2017
Semalt: Google Analytics'ten Hayalet Tavsiye Spamı Hariç
Reply