Back to Question Center
0

Semalt Expert Markasını Arayabileceği 15 Black Hat SEO Stratejisini Açıklıyor

1 answers:

Son zamanlarda, Google ve diğer arama motorları siyah şapka SEO taktiklerini kullanan siteler için bir ava çıktı. Bu bağlamda, siyah şapka SEO uygulamalarının nihayetinde web sitelerini risk altına sokacağı aşikardır.

Semalt 'ın önde gelen uzmanlarından Jack Miller, burada internet pazarlamasında büyümeye çalışırken yeni başlayanlara etki edebilecek siyah şapka SEO stratejilerini özetlemektedir.

1. Gizleme

Aldatmadan bir web sitesine trafik çekmenin en yaygın siyah şapka SEO taktiği. Bir site sahibinin, arama motorunda mevcut olanla

site ziyaretçisine tamamen farklı URL veya içerik sağlamasına izin verir.

2. Giriş veya Çıkış Sayfaları

Zavallı önerme değeri olan güçlü anahtar kelimelerle donatılmış, doldurulmuş, doldurulmuş ve tamamen kaplanmış sayfaları ifade eder. Sayfalarda yararlı, geçerli veya değerli bilgiler yok. Ziyaretçilerin dikkatini çeken ve onları farklı bir web sayfasına yönlendirecek zengin anahtar kelimeler içeriyorlar.

3. Ücretli Bağlantılar

Bir arama motorunda sıralamanın gerekliliklerinden biri link building 'dur. Bu süreç kolay değildir ve çabalar, kalite ve sıkı çalışma gerektirir. Ücretli bağlantılar site sahipleri için her şeyi düzleştirir. Bağlamın kalitesi hakkında bir fikri yoktur, ancak istenen bağlantı metnini yerleştirin veya öngörülen içeriğe bağlayın. Bir siyah şapka SEO strateji olarak kabul edilir.

4. Gizli Bağlantılar ve Küçük Metinler

En rahatsız edici siyah şapka SEO tekniği, site sahipleri, görsel olarak izlenemeyen bir web sayfasının veya köşelerin altına okunaklı olmayan bağlantılar ve metinler içeriyor. Metinler ve bağlantılar arka planla aynı renktedir ve dolayısıyla ziyaretçilerin göz ardı ettiği herhangi bir anahtar kelimeyi doldurmaktır.

5. Yinelenen İçerik

Bu sadece başkalarının içeriğini çalmak veya çalmaktır. İşin tamamı eşleşmemelidir, ancak yakın eşleşme bile çoğaltılmış bir içerik olarak kabul edilir.

6. Madde İplikçiliği

Yayınlanan içeriği manuel olarak veya botlar kullanarak yeniden yazmayı ifade eder. Tek başlarına düşünmek istemeyen tembel pazarlamacılarla ortaktır.

7. Anahtar Kelime Doldurma

Sitenin içeriğindeki anahtar kelimeleri aşırı yükleyen bir süreçtir. Bu durumda, site sahipleri anahtar kelimeleri anlamsız meta etiketleri ile hizalandırır.

8. Spam Blogları

Bunlar, köprülerle aşırı yüklenen anlamsız içerikler içeren sayfalardır. Spam blogları, ilişkili web siteleri için geri bağlantı üretmek amacıyla oluşturulmuştur.

9. Yönlendiren Spam

Bir web sitesine yönlendiren var olmayan bir URL kullanarak, bir korsanın bir ziyaretçinin sürekli istekleri ile bombalanacağı taktiğı.

10. Özel Blog Ağı (PBN)

Bu, bir para web sitesini kalite çıpa metinleri ile bağlayan yüksek yetkili web sitelerinin bir kategorisini belirtir.

11. Sayfa Değiştirme

Bu, popüler, dizine eklenmiş ve sıralanan sayfanın, orijinal sürümden farklı trafiğe sahip olan bir sayfanın değiştirilmesine işaret eder.

12. Bağlantı Çiftlikleri

Bir web sitesinin URL'sinin ilgisiz ve düşük kaliteli içeriğe bağlandığı bir kaynak sistemi oluşturur.

13. Serseri yer döşemesi

Ticari markaların kopyalanması veya alan adlarının satın alınması anlamına gelir.

14. Typosquatting

Bir rakibin URL'sinin kopyalanmasını ve yeni bir alan oluştururken kasıtlı olarak yanlış yazım hatası olduğunu gösterir.

15. Sosyal Ağlar Spam Oluşturma

Bu, istenmeyen videolar ve yorumlar içeren sosyal paylaşım ağlarındaki ziyaretçilere reklam vermek anlamına gelir.

November 24, 2017
Semalt Expert Markasını Arayabileceği 15 Black Hat SEO Stratejisini Açıklıyor
Reply