Back to Question Center
0

Semalt: Başvuru Spamini Google Analytics'ten Şimdi Çıkarmaya Başlayın

1 answers:

Birçok kişi, Google Analytics raporlarında garip tavsiyeleri ortaya çıkarıyor. Sende de aynı problem mi var? Hiç şüphesiz, web sitenize yapılan tonlarca ziyaret, sitenize herhangi bir pazarlamacıyla asla yönlendirilmediğinden yanlıştır.

Google Analytics'in nasıl çalıştığını anlamıyorsanız, her gün aldığınız bilgi ve raporlarla ilgili kafanız karışabilir. Google Analytics, trafiğinizi düzenler ve IP adreslerine ve kaynaklarına dayalı olarak farklı kategorilere böler. Bazı spam gönderen şirketler, Google Analytics dosyalarınızın çözümsüzlüğünü kaldırır ve sahte sonuçlar verir. Orijinal olmayan trafiği web sitenize birden fazla kaynaktan yönlendirirler.

Semalt'ın Üst Düzey Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, burada Google Analytics'teki tavsiye spaminden nasıl uzak duracağınızı açıklıyor.

Tavsiye edilen spam'ı Google Analytics'ten kaldırma

Aptal spam gönderen şirketler Google Analytics hesabınızın JavaScript'inden UA kodunu alır. Ardından bu kodu sunucunuza eklerler ve size gerçek ziyaret gönderiyormuş gibi yaparlar. Sonuç olarak, raporlarınız gerçek olmayan ziyaretler yapmaya başlar.

Sitenizi hiç kimseye göndermedikleri ve aldığınız ziyaretlerin meşru olmadığı için kötüydü. Başka bir deyişle, sahte ziyaretler yüzünden hiç bir yol bulamayacağınızı ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satamayacağınızı söyleyebiliriz. Dürüst olmak gerekirse, arama motorunun yasağı ve web sitenizi cezalandırması.

Google, web sitelerinin kaydetmek için birkaç ipucu, strateji ve taktik geliştirmiştir. Filtreler oluşturarak, yönlendiren spam'ı ve şüpheli IP adreslerini engelleyebilirsiniz. Orijinal ziyaretler almadığınızdan, spam göndericilerin sitenizi kesmesi ve Google Analytics raporlarınızla tahrip olması muhtemeldir. Tahminlere göre, bu sayı yüzünden yüzde 12'nin üstünde web siteleri her yıl cezalandırılıyor.

Google Analytics'te tavsiye spam gönderimini engelleyebilecek bölümler oluşturma

Kullanmak isteyebileceğiniz raporlardan oluşan Görünüm bölümünü açarak Google Analytics hesabında bölümler oluşturabilirsiniz. Burada Rapor sekmesine gidip düzenlemek veya değiştirmek istediğiniz raporları açmanız gerekir. Segment Oluştur seçeneğini tıklayarak segmentler oluşturmanız gereken yer budur. Gelecekte herhangi bir karışıklığı önlemek için tüm bölümleri adlandırmayı unutmayınız. Segmentler başarıyla oluşturulduktan sonra, bir sonraki adım değişiklikleri kaydetmektir. Tüm değişiklikleri kaydetmeden önce pencereyi kapatmamalısınız.

Son Düşünceler

Her gün tonlarca ziyaretin tadını çıkarmak mümkündür. Ancak, bir SEO veya spam yapan bir firma kiraladıysanız, bir şekilde ya da sizi kandırdıkları ihtimali var. Sahte eklentileri ve komut dosyalarını sunucunuza WordPress'e ekleyebilirler. Hizmetlerini kullanmak riskli, çünkü işiniz internet üzerinden cezalandırılabilir.

Online başarı elde etmek istiyorsanız, hizmetlerini hiç kullanmamalısınız. Unutmayın ki size gerçek ziyaretler vermezler, ancak tavsiye spam olurlar. Gerçek ziyaretler ürünlerinizden bazılarını alacak ve Google Analytics hesabınıza eklediğiniz komut dosyaları sitenizi bir ömür boyu yasaklayabilir.

November 24, 2017
Semalt: Başvuru Spamini Google Analytics'ten Şimdi Çıkarmaya Başlayın
Reply