Back to Question Center
0

Semalt'a Göre Kaçınılması Gereken Black Hat SEO Taktikleri

1 answers:

Bir üst arama motoru sıralaması, web sitenize sağlıklı trafik düzeyi demektir. Bu nedenle birçok şirket, arama motoru pazarlamasına önemli ölçüde yatırım yapar. Arama motoru sonuçlarındaki en üst sıralardaki savaşın yoğunlaşmasıyla birlikte, bazıları Black Hat SEO taktiklerine başvurdular.

Google, pazarlamacıların arama sıralamasında tırmanmaya karar verdikleri birçok takıntılarla karşılaştı. Bu hileleri tanımlamak için algoritmalarını güncelledi ve suçluları, arama motorlarının sıralamalarını azaltarak veya onları boşaltarak cezalandırdı.

Google'da görünürlüğün kaybedilmesi, daha düşük trafik anlamına gelir ve bu da daha düşük dönüşüm ve işletme gerilemesine neden olur. Google kurallarından habersiz olan pazarlamacılar ve dijital pazarlama ajansları sıklıkla bu suçları işler hale getirir ve daha kötü arama motoru sıralamalarını sağlarlar.

Jack Miller, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, aşağıdaki siyah şapka SEO taktiklerinden kaçınmanızı önerir:

  • İplik Eğirme
  • Anahtar sözcük sıkıştırma
  • Gizleme
  • Yorum spam

İplik eğirme

Bazı programlar eşanlamlıları ve farklı terminolojiyi kullanarak makaleleri yeniden yazar; Bu dönüyor. Bu programlar, eşyaları farklı göstermek için eş anlamlı kelimeleri ve alternatif kelimeleri tahsis etmek için bir eşanlamlılar sözlüğü kullanıyor.

Google, bükülmüş makaleleri tanımlamanın bir yolunu bulmuştur. Öğretilmemiş göze makaleler eşsiz görünebilir, ancak genellikle insan okurları için doğal değildir. Arama motorunuzun küçük miktarlarını yükseltip çok sayıda makale ürettiklerini iddia eden çevrimiçi pazarlamacılar için dikkat edin. Bazıları makale çeviricileri kullanıyor.

Anahtar sözcük sıkıştırma

Google, anahtar kelimelerin orada göründüğü sayısına göre sayfaları derecelendirirdi. Yakında pazarlamacılar, okuyucularına çok az saygı göstererek içeriklerinin her yerine anahtar kelimeler dolduruyorlardı. Dolayısıyla Google, algoritmalarını insanın okunabilirliği ve içeriğin bilgi değeri gibi diğer faktörleri dikkate alarak güncelledi.

Bugün,% 5-10 arasında bir anahtar kelime yoğunluğu, Google'ın içeriğinizi daha düşük arama sıralamaları ile cezalandırmasına neden olabilir. Anahtar kelimeler sıralamaları artırabilir, ancak Google sayfanın veya içeriğin ne hakkında olduğunu anlamaya çalışır, böylece anahtar kelimeler içeriğe doğal olarak uymalıdır.

Yorum Spam

Geri dönüş almak için bazı pazarlamacılar otoritelerin bloglarına ve web sitelerine yorum yazmaya başvururlar. Bağlantılar, sitenizin arama sıralamasına katkıda bulunduğu için harika bir strateji gibi görünüyor. Yetki web sitelerindeki ve bloglardaki bağlantılar, arama sıralamalarını iyileştirmede çok ağırlık taşır.

Arama motoru pazarlamacılar tarafından hazırlanmış bir taktik yorum bölümlerinde diğer web sitelerine bağlantılar içeren yorumlar gönderiyor. Yorum yapmakta olduğunuz site bağlantıyı görebilir ve onu Google'a spam olarak bildirebilir. Bu sıralamalar için kötüdür.

Gizleme

Bu, içerik gizlendiği zamandır. Arama motoru örümcekleri, içeriğin astroloji gibi bir konuyla ilgili olduğunu görecektir. Kullanıcılar astrolojiyi aradıklarında, en son Star Wars filmi ile ilgili olduğunu fark edebilmek için astroloji sonuçları arasındaki içeriği buluyorlar.

Şüpheli pazarlamacılar, arama motoru örümceklerine insan okurlarından farklı içerik vererek bunu başarıyorlar. Bu, eğer bulunursa arama motorlarından ciddi cezalar çıkarır.

Sonuç

Siyah şapka SEO taktikleri, yüksek arama motoru sıralamalarını kısayol olarak sundukları için başarılı oluyor, ancak giderek daha riskli ve denemeye değmeyecek kadar değerlendiler. Daha fazla emek ve zaman gerektiren beyaz şapka SEO taktikleri kullanın, ancak meyveler tatlı yüksek arama sıralamaları eksi penaltı tehdidi altındadır.

November 24, 2017
Semalt'a Göre Kaçınılması Gereken Black Hat SEO Taktikleri
Reply