Back to Question Center
0

Dikkat et, Zombi Bilgisayarlar! Ve - Semalt Uzmanı

1 answers:

Kişisel bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun bir zombi haline gelmesini istemiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken başlıca şeylerden biri de önlemenin devam eden bir prosedür olmasıdır. Taramayı tamamladığınızda, zombilerden beri bir ömür boyu bittiğini ve bilgisayar virüslerinin her an görünebileceğini söyleyemezsiniz.

Semalt uzmanı Jack Miller, zamanın geçmesiyle antivirüs yazılımı ve anti-malware programlarının hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini belirtiyor. İster McAfee gibi paketleri satın almalısınız veya AVG'den hoşlanmayan bazı ücretsiz programları internetten indirmeniz gerekip gerekmediğini tarama başlamadan önce düzgün bir şekilde kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Yazılımınızı düzenli olarak güncellediğinizden ve taramayı günde bir veya iki kez çalıştırdığınızdan emin olmanız gerekir. Bu, virüslerden ve bilgisayar zombilerinden kurtulmak için yararlı olmayabilir, ancak prosedür sizi stres önleyecektir.

Casus yazılım tarayıcıları

Kötü amaçlı etkinlikler ve casus yazılım aramak için bir casus yazılım tarayıcısı kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Eşsiz özellikleri, cihazınızdaki casus yazılımları ve kötü amaçlı yazılımları izlemenizi sağlar. Lavasoft'un Ad-Aware yazılımı ile birlikte gitmek için mükemmel bir program. Bu antivirüs aracı, bilgisayarınızın düzgün şekilde kontrol edildiğinden ve kötü amaçlı yazılımlardan ve zombilerden temizlendiğinden emin olur.

Alternatif olarak, bilgisayarlarınızı ve ev ağlarınızı korumak için güvenlik duvarları da kurabilirsiniz. Güvenlik duvarı, yönlendiricinizin ve modeminizin korunmasını sağlayan yazılım paketlerinin bir parçasıdır. Bilgisayarınız için güçlü parolalar kullandığınızdan daima emin olun. Büyük harf, küçük harf ve farklı karakterler kullanın ve şifrelerinizi haftada bir veya iki kez değiştirmeye devam edin. Size, büyük ölçüde koruma katmanları eklemenizi sağlar.

Bilgisayardan kötü amaçlı yazılımlardan nasıl kurtulurum?

Bilgisayarınızın kötü amaçlı yazılımdan etkilenip bir zombi cihazına dönüştüğünü gözlemlerseniz, iyice temizlemek için birkaç adım atmanız gerekir. Bir bilgisayar tarayıcıya kolay erişebiliyorsanız, çalıştırmanız ve kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin gelmesini önlemeniz gerekir. İnternette bir çok virüs giderme programı bulunmaktadır. Ne yazık ki, insanlar bilgisayar virüsleri tarafından derinden etkilenen dosyaları silmek ve kaldırmak zorunda kalıyorlar. Ancak yedekleme dosyaları başka bir cihazda oluşturulmuşsa endişelenmeniz gerekecek bir şey yoktur. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra bu dosyaları cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Sonuç

Bilgisayarınız mükemmel bir bilgi kaynağıdır. Bilgisayar korsanlarının, hassas bilgilerinize ve banka hesap bilgilerinize erişmek için kişisel numaralarınızı kullanması maalesef. İnternette dikkatli kalırsanız ve bazı kolay ipuçlarını izlerseniz, muhtemelen kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden ve bilgisayar zombilerinden büyük bir ölçüde emin olabilirsiniz.

Temmuz-Aralık 2006 tarihleri ​​arasında çeşitli e-postaların sahte olduğu izlendi ve Google Analytics spam trafiğini kaydetti. İngilizce olarak yazılmış olan spam, internetteki tüm istenmeyen postaların yüzde altmış kadarını oluşturuyor. Amerika'da, yıllar önce ortaya çıkmış ve dünya spamlarının yüzde 40'ından oluşuyordu. E-posta zombilerinin yüzde 9'dan fazlası ABD'ye ait ve her 120 engelli spam e-postanın birinde kötü amaçlı kodlar var.

November 24, 2017
Dikkat et, Zombi Bilgisayarlar! Ve ndash; Semalt Uzmanı
Reply