Back to Question Center
0

Black Hat Sosyal Medya Insight'ı - Semalt Uzmanı

1 answers:

İki tür arama motoru optimizasyonu (SEO) vardır: Beyaz Şapka SEO ve Black Hat SEO. Black Hat sosyal medyası günümüzde ortaya çıkmakta ve internetin ileri bir çağa dönüşmüştür. Bu, sosyal medya sitelerine hackerlar tarafından saldırıya uğradığında ve birçok yoldan kandırıldıktan sonra olur.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, küçük bir işletme veya büyük bir işletme çalıştırıyor olsanız da, Black Hat SEO ve Black Hat Sosyal medyasıyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerektiğini açıklıyor. İşletmenizi bir ömür boyu çalıştırmak isterseniz, bu uygulamalardan her ikisi de kaçınılmalıdır. Çeşitli web yöneticileri Black Hat Sosyal medyayı tanımaya başlarken SEO'nun SEO'u nasıl etkilediğine dair bir çok bilgi paylaşılmadı.

Black Hat sosyal medyasına giriş

Her şeyden önce, Black Hat'ın sosyal medyasının ne olduğunu bilirsiniz. "Siyah şapka" terimi, yasadışı SEO taktikleri kullanan belirli bir bilgisayar korsanlarına atıfta bulunmaktadır. Bilgisayar güvenliği ihlalinde bulunmaya ve sizin için bir sürü sorun yaratmaya devam ediyorlar. Black Hat'ın SEO'su gibi, Black Hat sosyal medyanın çevrimiçi varlığınıza büyük ölçüde zarar vermesi amaçlanmıştır. Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ gibi sosyal medya bize, Black Hat sosyal medyasından nasıl kaçınacağınıza ve çevrimiçi varlığınızı iyileştirmenin web sitenize kaliteli trafik kazandırmaya ilişkin bazı özel yönergeler sağlamıştır.

Ne yazık ki, korsanların ve spam göndericilerin kullanıcıları kandırmak için çeşitli stratejiler uyguladığı Black Hat sosyal medyasından kurtulmak mümkün değildir. Nedenleri için sosyal medya sitelerinizden yararlanmaya çalışıyorlar. Kendi web sitelerinin sıralamasını iyileştirmek, beyaz şapka sosyal medya uygulamalarına dahil olsanız bile size internet üzerinden zaman ayırmak istiyorlar.

Black Hat sosyal medyasına bazı örnekler

Black Hat sosyal medyasına yönelik bazı örnekler, sahte sevdikleri ve takipçileri satın alıyor ve YouTube aboneleri için çok para kazanıyor. Porno köprü paylaşımları ile uğraşıyorsanız, sitenizin güvenliği tehlikede olabilir. Twitter ve Instagram'da otomatik takipçiler almak için hiçbir zaman program kullanmamalısınız. Artı, beğeniler, paylaşımlar ve yorumlar üretmek için sahte isimler içeren sosyal medya hesapları oluşturmaktan kaçınmalısınız. Rakiplerinizin sayfalarında olumsuz yorumlar yazmak internete girmek yasaktır. Aynı şekilde, gittikçe daha fazla trafik çekmek için kişisel veya şirket sayfalarınıza olumlu eleştiriler yazmamalısınız.

Sahte beğenileri, paylaşımları ve takipçileri satın almak iyi bir uygulama değildir. Search Engine Land, sosyal medya web sitelerinin platformlarının yasadışı faaliyetler için kullanılmadığından emin olmak için sıkı kurallara ve düzenlemelere sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Çoğu SEO uzmanı, sosyal medya web sitelerinin web sitemizin sıralamasını iyileştirmede önemli bir rol oynadığını ve makalemize trafik çektiğini çok iyi biliyor. Ancak, yasadışı uygulamalara katılıyorsanız, siteniz arama motorlarında dizine eklenmez ve sosyal medya profilleriniz yasaklanabilir. Sahte hesapları asla optimize etmemeli ve sahte yorumları çevrimiçi olarak satın almayı bırakmalısınız. Geçenlerde Facebook ve Twitter meşru görünmeyen ve iyi profil resimlere sahip olmayan profilleri kapatmak için el ele gitti.

November 24, 2017
Black Hat Sosyal Medya Insight'ı - Semalt Uzmanı
Reply