Back to Question Center
0

Black Hat SEO Nedir? Ve - Semalt'tan SEO Temelleri

1 answers:

SEO dünyasında (Arama Motoru Optimizasyonu), uzmanlar Black Hat SEO uygulamalarının risklerine karşı uyarırlar. Ancak, Black Hat SEO'sı nedir? Google'ın Web Yöneticisi Kurallarını ihlal eden SEO uygulamalarına atıfta bulunur. Bir arama motoru olarak Google, izin verilen SEO ve ne SEO içeriğinde kabul edilemez için webmaster kuralları oluşturmuştur. Google, yararlı buldukları kuralları oluşturmak için arama motorunu kullanır ve ana hatlarıyla belirtilen kuralların ihlali bir sitenin Google'dan kaldırılmasına neden olur. Sonuç olarak, herhangi bir SEO uzmanı kötü bir uygulama değildir arama motoru sonuçlarını etkileyebilir. Google, herhangi bir siteyi bulmayı ve içeriğini veya içeriğini tam olarak belirlemeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte, Google'ın işi arama yapmak için en alakalı web sitelerini belirlemektir.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, bir geliştiricinin tropikal çiçeklerle ilgili bir siteye sahip olması durumunda, Google'ın bu sitelerin tropikal çiçekle alâkalı anahtar kelimelerle optimizasyonunu teşvik ettiğini açıkladı.

Black Hat SEO Uygulamaları

Normalde, Black Hat SEO uygulamaları, bir siteyi gerçekte olduğundan farklı olmak için düşünürken Google gibi arama motorlarını kandırmak için backlink şemaları veya taktikleri içerir. Aşağıda Black Hat SEO örnekleri verilmektedir:

  • Geri bağlantıları satın almak veya geri dönüşler için parasal ödeme sunmak (bağlantılar için indirimler sağlamak da dahil olmak üzere).
  • Bağlantı piramitleri - diğer web sitelerine geri bağlantı sağlamak için birçok bağlantı kuruyor.
  • Bir web sayfasında, anahtar kelimelerle, görünmez kelimeleri ve arka planla benzer rengin metnini içeren son derece küçük metinleri içeren gizli metin ekleme.
  • Ev kapı sayfaları. Bunlar, kullanıcıları farklı web sitelerine yönlendirmeden önce arama motorlarını çekmeye yönelik bağlantılar anlamına gelir.
  • Proxy sunucuların kullanımı veya bir web sitesi yapmak için onlarca IP adresi üretmek geri almak için birçok web sayfası gibi görünür.
  • Bir sitenin birçok güncelleme ve içeriğe sahip olduğu yanılsaması yapmak için diğer web sitelerindeki içeriği çoğaltmak.

Black Hat SEO Tehlikeleri

Black Hat SEO uygulamalarına girmenin iki tehlikesi vardır. Her şeyden önce, Google, Black Hat SEO uygulamalarını ortadan kaldırmak için arama algoritması üzerinde çalışıyor. Uzmanlar, Google'ın bu taahhütte başarılı olduğunu zaten iddia ediyorlar. Böylece, Black Hat SEO siteleri sıralama kaybedebilirler.

İkinci ve son tehlike biraz olası bir ihtimalle karşı karşıya ancak daha ciddi bir tehlike. Google, Black Hat SEO'u uygulayan bir site oluşturduğunda, sitenin sıralamasını kökten düşürmek veya bu tür web sayfalarını tamamen kaldırmak için karar verebilirler. Dağıtılan bir web sitesi asla Google sıralamalarında görünmeyecek.

Beyaz Şapka SEO Uygulamalarının Avantajları

Bir site, tüm arama motorları tarafından kabul gören White Hat SEO taktiklerine zaman kazandırarak otorite ve güç oluşturabilir. Bir site sıralamaya yavaş yavaş yükselir, ancak elde edilen rankins.gs'i koruyacaktır. Sitenin SEO da her seferinde yeni başlayan yerine önceki SEO uygulamalardan inşa edecekti. Sonuçta, bir site organik arama sonuçlarının tepe noktasına erişebilir ve dikkatin SEO bakımına odaklanmasını sağlayabilir. Buna ek olarak, en üst sıralamayı (meşru olarak elde etmek) yapmak, öncelikle sıralamayı elde etmekten çok daha kolay bir iştir.

November 24, 2017
Black Hat SEO Nedir? Ve ndash; Semalt'tan SEO Temelleri
Reply